Fii parte din echipa noastră la Lebada Luxury Resort & SPA

Carieră în Ospitalitate

Ești pasionat de ospitalitate și ești pregătit să îți duci cariera la următorul nivel?

Angajăm
Bucătar executiv

Dorești să faci parte din familia Lebăda?

loc de muncă bucătar executiv
Trimiteți-ne un e-mail pentru mai multe informații

roman.kofler@newlebadaresort.com

Un resort de 5 stele din România este în căutarea liderului său culinar pentru funcția de Executive Chef. Candidatul ideal este un bucătar experimentat cu experiență în gastronomie fină. Veți conduce bucătăriile în mod eficient, căutând în mod constant să îmbunătățiți meniul, producând alimente de calitate și colaborând îndeaproape cu managerii restaurantelor în ceea ce privește operațiunile generale de alimente și băuturi ale restaurantelor.

Cu 4 restaurante și o operațiune masivă F & B (bucătării de vară, catering, conferințe și banchete, nunți) acest lucru necesită un profesionist sezonier foarte calificat, care este cu siguranță hands-on pe, conduce din față cu următoarele atribute:

  • Trebuie să vorbească limbile română și engleză și să fie cetățean UE sau să aibă dreptul de a lucra în Uniunea Europeană.
  • Are experiență într-un hotel de 5 stele cel puțin ca Executive Sous Chef. Acest rol se poate potrivi unui număr 2 foarte puternic
  • Restructurați întreaga organizare a bucătăriei și conduceți și instruiți o echipă de până la 80 de colaboratori. Aceasta nu este pentru cineva care vrea doar "să își facă treaba", deoarece avem nevoie de cineva care dorește să își facă un nume și poate restructura un întreg departament culinar în timp ce operează (un fel de deschidere într-o stațiune deschisă)
  • Supraveghează, de asemenea, Departamentul de Achiziții atunci când vine vorba de orice produse alimentare, precum și de depozitare la stațiune
  • Are experiență cu bucătăria internațională, dar și cu bucătăria românească.
  • Gândește diferit și este determinat să depășească zilnic așteptările clienților
  • Creativ și trendsetter - fără copy/paste, vă rog
  • Dorința de a lucra la distanță
  • Personalitate de lider, personalitate fără ego, confortabil să vorbească cu oaspeții și VIP-urile
  • Capacitatea de a crea meniuri noi pentru conferințe și banchete în conformitate cu orientările date
  • Să lucreze confortabil cu computerele și aplicațiile de bază, cum ar fi e-mail, Excel, Word etc.
  • Calm sub stres, concentrat, flexibil și rezolvă problemele
  • Supravegherea tuturor operațiunilor culinare, inclusiv a departamentului de stewarding, precum și a achizițiilor și a magazinelor
  • Post disponibil imediat

În schimb, se oferă un pachet excelent și cu siguranță lucrul într-una dintre cele mai frumoase zone este un avantaj suplimentar. Raportarea directă către CEO-ul companiei.

Vă rugăm să ne contactați la roman.kofler@newlebadaresort.com - din cauza numărului mare de solicitări, ne cerem scuze, dar nu putem răspunde decât celor care corespund criteriilor de mai sus. Vă mulțumim pentru înțelegere.

Te-am convins?

Hai să ne facem cunoștință!

    Angajăm
    Agent de rezervări - la Biroul din București

    agent de rezervări bucharest
    Contactează-ne pentru mai multe informații

    tel:+40 729 669 933

    Descrierea Job-ului:

    Procesează rezervările în timp util, respectând standardele stațiunii. Răspunde solicitărilor de rezervare într-o manieră prietenoasă și curtenitoare.

    Responsabilități cheie

    • Răspunde la toate apelurile telefonice și emailurile legate de rezervări într-o manieră prietenoasă, folosind o comunicare clară.
    • Oferă prompt informații precise privind disponibilitatea cazărilor și alte informații solicitate.
    • Gestionează cererile clienților prin telefon sau email, referitoare la rezervările făcute, controlul plăților, cererile speciale ale clienților, modificări, anulări, urgențe hoteliere sau de transfer pentru clienții care călătoresc.
    • Asistați alte departamente, cum ar fi Vânzări și Front Office, cu întrebări legate de rezervări
    • Datorită naturii ciclice a industriei ospitalității, angajații pot fi solicitați să lucreze în diverse programe pentru a reflecta nevoile de afaceri ale hotelului.

    Despre tine

    • Abilități excelente de comunicare și relaționare interpersonală
    • Abilități analitice, atenție mare la detalii și organizare
    • Competență în utilizarea software-ului de rezervări și a instrumentelor conexe, de preferat Opera / Fidelio
    • Atitudine pozitivă și angajament pentru oferirea unui serviciu excepțional pentru clienți
    • Fluent în română și engleză
    • Experiența in roluri similare sau in ospitalitate constituie un avantaj.

      Angajăm
      Recepționer/ă

      angajare lebada

      Ce vei avea de făcut:
      • Întâmpini oaspeții la ponton și participi la crearea unei experiențe memorabile de bun-venit în resort
      • Întocmești formalitățile de bun-venit, înregistrezi sosirile la cazare (check-in) și plecările (check-out)
      • Înregistrezi toate operațiunile de rezervare, cazare, alocare camere, încasare servicii, plecări și orice alte servicii suplimentare în sistemul de gestiune hotelieră Opera
      • Răspunzi solicitărilor venite din partea oaspeților pe toată durata șederii lor în resort și le oferi sprijin și soluții în cazul cerințelor speciale
      • Promovezi toate serviciile și produsele disponibile în resort, pentru a le asigura oaspeților cea mai bună experiență în locația noastră
      • Răspunzi prompt și oferi informații corecte cu privire la programul de funcționare al facilităților (restaurante, baruri, piscină, spa), transferurilor spre și de la resort, programelor speciale, evenimentelor derulate în resort
      • Întocmești rapoarte de activitate, rapoarte fiscale și închiderea de zi (audit), asigurând reconcilierea plăților și a sumelor încasate
      • Colaborezi cu departamentul vânzări și celelalte departamente operaționale pentru a răspunde solicitărilor venite din partea oaspeților și a te asigura că toate solicitările primesc răspuns și soluționare
      • Conduci oaspeții la camere dacă este necesar și îi asisști cu transportul bagajelor, dacă e cazul.
      Despre tine:
      • Ești o fire deschisă, ospitalieră, ai mereu zâmbetul pe buze, ești amabil și prompt
      • Ești organizat, atent la detalii și prieten cu tehnologia
      • Lucrezi bine sub presiune și ai atenție distributivă
      • Ai răbdare, comunici ușor și reușești să formulezi răspunsuri amabile chiar și la cele mai dificile întrebări
      • Ai mai lucrat cu un sistem de gestiune hotelieră, de preferință Opera sau Fidelio
      • Ești capabili să interacționezi cu orice tipologie umană, te super greu și îți trece repede.
      Ce oferim:
      • Suntem situați pe o insulă în inima Biosferei Delta Dunării. Singura modalitate de a ajunge la noi este pe apă sau pe calea aerului. Pentru confort, toți angajații locuiesc în stațiune, cu cazare și masă asigurate.
      • Lucrăm în ture flexibile și acumulăm zile libere pentru călătorii.
      • Suntem o comunitate, unită de pasiunea pentru excelență și dorința de a oferi oaspeților noștri experiențe unice și memorabile.
      • Lucrăm cu dedicare, iar în timpul liber, organizăm activități recreative cu colegii.
      Suntem o companie tânără în plină expansiune și oferim oportunități de învățare și dezvoltare în carieră pentru toți cei dedicați ospitalității.

        Închideți